Po ogromnym sukcesie I serii, której zasięg medialny przekroczył 300 tys. osób, powraca podcast “Zdrowie w Rozmowie – o nowych technologiach w medycynie”. Tematem przewodnim II serii będą “Cyfrowe Ścieżki Pacjenta”. Rozmawiając z decydentami, personelem medycznym, dyrektorami, startupami i dojrzałymi spółkami, odpowiemy sobie na takie pytania jak: Jak wygląda proces diagnostyczno-leczniczy po przemianach technologicznych, jakie nieustannie zachodzą w ochronie zdrowia? Jak odpowiadać na potrzeby nowego – świadomego technologicznie – pokolenia pacjentów? Czy opiekę zdrowotną będzie można zamawiać jak Ubera i subskrybować jak Netflixa? Oraz jaką rolę pełnią firmy farmaceutyczne i technologiczne w projektowaniu cyfrowych ścieżek pacjenta?
Partnerem tej serii jest Novartis. Jako wiodąca, światowa firma farmaceutyczna, wykorzystuje ona nowoczesne technologie naukowe i cyfrowe, by dostarczać innowacyjne terapie odpowiadające na potrzeby medyczne. Wpływa też proaktywnie na tworzenie cyfrowych ścieżek pacjenta współpracując z innowatorami i startupami.
Jako Novartis, globalny lider innowacji, z wielkim entuzjazmem wspieramy tworzenie i wdrażanie nowych technologii medycznych. Nasza działalność nie ogranicza się tylko do tworzenia leków. Prowadzimy wiele badań naukowych, współpracujemy z czołowymi naukowcami na całym świecie i inwestujemy w rozwój innowacji medycznej w celu poprawy jakości opieki nad pacjentem. Podcast Zdrowie w Rozmowie doskonale wpisuje się w naszą misję, aby uczynić medycynę bardziej precyzyjną, skuteczną i dostępną dla każdego. Z niecierpliwością czekamy na przyszłe odcinki i zachęcamy do zapoznania się z całą serią podcastu – mówi Aneta Poznańska, Communication & Patient Engagement Head, Novartis Poland.
Partnerami medialnymi są: Medonet, Rynek Zdrowia, CowZdrowiu.pl oraz Ogólnopolski System Ochrony Zdrowia.
Pierwszy odcinek został wyemitowany na platformie Spotify, Apple oraz Google+, zapraszamy do jego odsłuchania: https://open.spotify.com/episode/64BNWe0oGwMKjtImTk3FRV?si=fed1976b5a194ece.
Jego gościem jest Paweł Kikosicki – Dyrektor Centrum e-Zdrowia, który od lat zajmuje się tematyką informatyzacji polskiego sektora medycznego.
Jestem osobą, która funkcjonuje jako lider partnerski, który wsłuchuje się w zdanie swoich współpracowników, zależy mi na dobrej atmosferze w zespole. Prowadzimy również inicjatywy mające na celu włączenie pacjentów w proces rozwoju planu działań CeZ – powiedział Paweł Kikosicki, Dyrektor Centrum e-Zdrowia.
Dyrektor Kikosicki zdradza w podcaście jakim jest liderem i co ceni we współpracownikach. Projekty takie jak “Pacjent w Centrum e-Zdrowia” udowadniają też, jak dużą rolę odgrywają pacjenci przy tworzeniu i wdrażaniu kolejnych e-usług.
Nie dziwią więc świetne wyniki Centrum e-Zdrowia w zakresie wdrażania Internetowego Konta Pacjenta, którego kolejne funkcjonalności zostały zapowiedziane w aktualnym odcinku.
IKP jest bramą do usług zdrowia. Aktualnie mamy ponad 17 milionów aktywowanych Internetowych Kont Pacjenta, stanowi to 44% populacji w Polsce – dodaje Paweł Kikosicki.
Przy tak dużej skali wykorzystania innowacyjnych rozwiązań, Dyrektor Kikosicki udowadnia, że należy traktować je priorytetowo. Opowiada o wyzwaniach jakie stawia budowanie społeczeństwa informacyjnego, tworzenie elektronicznej dokumentacji medycznej i wynikające z tego przetwarzanie danych pacjentów. Porusza również temat strategii Centrum e-Zdrowia na nadchodzące lata dynamicznych zmian w medycznej rzeczywistości, do której aktualnie jesteśmy przyzwyczajeni. W podcaście dowiemy się również przed iloma cyberatakami Centrum e-Zdrowia broni się na co dzień i jak wykorzystywane są algorytmy sztucznej inteligencji w tych działaniach.
Zapraszamy Państwa do wysłuchania I odcinka II serii podcastu Zdrowie w Rozmowie!
#zdrowiewrozmowie #innowacyjnamedycyna #nowetechnologiemedyczne #nowetechnologiewmedycynie