System diagnostyczny Clebre znacząco wspiera proces leczenia bezdechów sennych i chrapania. Sensor Clebre wykorzystuje algorytmy do analizy zebranych danych o śnie pacjenta, a wyniki prezentuje w przejrzysty i kompleksowy sposób w aplikacji dostępnej jednocześnie dla pacjenta i lekarza.
Clebre to innowacyjny sposób diagnozowania oraz leczenia zaburzeń snu i oddychania, w którym na bieżąco monitorujemy pacjenta, aby dostosować terapię do jego indywidualnych potrzeb. Z pomocą czujnika umieszczonego na szyi zmieniamy diagnostykę z dotychczasowej konieczności nocowania w szpitalu – gdzie sen nie jest naturalny – do domu pacjenta.
Czujnik rejestruje epizody bezdechów, mierzy, oddech, nagrywa głos (rozróżniając pomiędzy domownikami) – Takie obserwacje przez kilka kolejnych nocy pozwalają zbudować pełny, obiektywny obraz sytuacji u danego pacjenta oraz monitorować jej zmiany.
Wierzymy, że wkład Clebre w działalność Koalicji AI w Zdrowiu przyczyni się do rozpowszechnienia świadomości powagi nieleczonych bezdechów, a także zminimalizuje obawy dotyczące zastosowania AI w medycynie – wskazuje Wojciech Kukwa, Vice-CEO & Co-Founder Clebre.