Zarejestruj się na konferencję
Dowiedz się więcej

Konferencja odbyła się 14.06.2022 r.

Szanowni Państwo, dziękujemy za niezwykle liczne uczestnictwo w konferencji “AI w zdrowiu”, zarówno w formule stacjonarnej, jak i online.

W dniu 14.06.2022 r. odbyła się Konferencja „AI w zdrowiu”, zorganizowana przez Koalicję AI w zdrowiu we współpracy z Polską Federacją Szpitali, zespołem ekspertów wZdrowiu, Uniwersytetem Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu oraz HeartBIT_4.0. Była to już II edycja międzynarodowego wydarzenie dedykowanego sztucznej inteligencji w zdrowiu.

Konferencję oglądało jednoczasowo 250-300 uczestników, natomiast zarejestrowanych było ponad 700. Zasięg medialny Konferencji wyniósł ponad 230 tysięcy.

W Konferencji brało udział prawie 40 prelegentów i panelistów, w tym goście ze Słowacji, Wielkiej Brytanii, Węgier, Indii, Włoch, Francji oraz Niemiec.

Wśród polskich prelegentów znaleźli się przedstawiciele strony publicznej, m.in.:

  • Łukasz Jankowski, Prezes Naczelnej Izby Lekarskiej
  • Piotr Węcławik, Dyrektor Departamentu Innowacji, Ministerstwo Zdrowia
  • Robert Kroplewski, Pełnomocnik Ministra Cyfryzacji do spraw społeczeństwa informacyjnego, Kancelaria Prezesa Rady Ministrów
  • Andrzej Ryś, Dyrektor ds. Systemów Opieki Zdrowotnej, Komisja Europejska
  • Paweł Krzesiński, Kierownik Kliniki Kardiologii i Chorób Wewnętrznych, Wojskowy Instytut Medyczny
  • Bartłomiej Chmielowiec, Rzecznik Praw Pacjenta
  • Paweł Kikosicki, Dyrektor Centrum e-Zdrowia
  • Hubert Życiński, Zastępca Dyrektora Departamentu Innowacji, Ministerstwo Zdrowia

Partnerem Strategicznym Konferencji byli Google for Startups oraz Google Cloud. Partnerem Głównym było PZU Zdrowie. Partnerami Wspierającymi byli Abbott, Alteris, Qure.ai, IQVIA, OVHcloud, Siemens Healthineers, Comarch Healthcare, GE Healthcare oraz MBA w ochronie zdrowia.

Konferencja została objęta patronatem honorowym 19 instytucji publicznych, patronatem 9 instytucji branżowych oraz patronatem medialnym 15 podmiotów.

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera oraz zapoznania się ze zdjęciami oraz nagraniem konferencji z Konferencji!

Nagranie konferencji
Zdjęcia z konferencji

Newsletter

Bądź na bieżąco – zapisz się do newslettera AI w zdrowiu!

Zapisz się do Newslettera
Zapoznaj się z Regulaminem Newslettera

Agenda Wydarzenia

Agenda

Wydarzenie Wieczorne

Tuż po konferencji, o godzinie 19.00, odbyło się wydarzenie wieczorne. Uczestnicy konferencji, którzy otrzymali stosowne zaproszenie udali się do siedziby Ambasady Brytyjskiej w Warszawie znajdującej się przy ulicy Kawalerii 12. Serdecznie dziękujemy za udział w wydarzeniu wieczornym!

O Konferencji

Odpowiedzialność za algorytmy, zastosowanie AI w podmiocie leczniczym, aspekty biznesowe i technologiczne, współpraca ze startupami i wreszcie rola blockchain w zdrowiu – to główne tematy drugiej edycji konferencji „AI w Zdrowiu”, która odbędzie się już 14 czerwca. Konferencja „AI w Zdrowiu” jest pierwszym na tak dużą skalę w Europie środkowo-wschodniej wydarzeniem dedykowanym sztucznej inteligencji i innowacjom w zdrowiu. Ubiegłoroczna odsłona wydarzenia skupiła wiele znaczących środowisk i instytucji, w tym wybitnych panelistów z UK, Bułgarii i Węgier.

Konferencja „AI w Zdrowiu” jest odpowiedzią

na zataczające coraz szersze kręgi zmiany technologiczne w obszarze sztucznej inteligencji, które mają również transformacyjny wpływ na system ochrony zdrowia, rozwój badań naukowych i opiekę nad pacjentem. Uważana jest za wiodące w Europie środkowo-wschodniej forum dedykowane sztucznej inteligencji i innowacjom w zdrowiu.

Podczas konferencji
AI w Zdrowiu zostaną zaprezentowane dwa bardzo ważne dla sektora ochrony zdrowia dokumenty. Pierwszy z nich to wypracowana przez Koalicję AI w Zdrowiu, Partnerów i inne zainteresowane podmioty – również w wyniku konsultacji społecznych – Biała Księga „AI w praktyce klinicznej”. Drugi z dokumentów, który będzie miał swoją premierę podczas konferencji AI w Zdrowiu to Raport „Top Distruptors in Healthcare”, który stanowi pierwszy w Polsce przegląd polskich innowacyjnych startupów medycznych.

Konferencja AI w Zdrowiu odbędzie się w formule stacjonarnej w Crowne Plaza Warsaw – The Hub, skąd będzie transmitowana za pomocą specjalnej platformy streamingowej, aby umożliwić udział także online. Udział w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny.

Organizatorzy  Konferencji

Partner Strategiczny

Misją Google for Startups jest wspieranie dobrze prosperujących, zróżnicowanych i integracyjnych społeczności startupów na całym świecie. Łączymy startupy z odpowiednimi ludźmi, produktami i najlepszymi praktykami, aby pomóc Twojemu startupowi się rozwijać.

Transformacja cyfrowa to coś więcej niż „podnoszenie i przenoszenie” starej infrastruktury IT do chmury w celu obniżenia kosztów i wygody. Prawdziwa transformacja obejmuje całą firmę i umożliwia przemianę każdej osobie. Głęboko rozumiemy dzisiejsze wymagania technologiczne i potrzebę ciągłych innowacji. Dlatego organizacje budują chmurę transformacji i rozwiązują swoje największe wyzwania dzięki Google Cloud.

Partner Główny

Partnerzy Wspierający

Patroni Honorowi

Patroni

logo echalliance
logo patrona salmed
logo polmed
logo patrona
logo prp
logo izba gospodarcza fp

Patroni Medialni

logo_medonet
logo_co_w_zdrowiu
logo_medexpress
logo_rynek_zdrowia

KOALICJA AI W ZDROWIU

Liderka: Ligia Kornowska

Tel: +48 690 875 075
Email: biuro@aiwzdrowiu.pl
Email: ligia.kornowska@wzdrowiu.com