ZESPÓŁ KOALICJI AI W ZDROWIU

Ligia Kornowska

Lekarz, dyrektor zarządzająca Polskiej Federacji Szpitali, organizacji zrzeszającej największą liczbę szpitali w Polsce. Propagatorka AI w medycynie, liderka Koalicji AI w zdrowiu. Założycielka i prezes Młodych Menedżerów Medycyny. Wyróżniona na liście Forbesa “25 under 25” w kategorii “Biznes”, wyróżniona na liście „100 najbardziej wpływowych osób w ochronie zdrowia” 2019 i 2020. Była CEO/dyrektor kilku startupów medycznych. Prelegentka i moderator licznych konferencji sektora ochrony zdrowia o zasięgu krajowym i międzynarodowym.

Karolina Kornowska

Project Manager Koalicji AI w zdrowiu. Koordynatorka i współautorka II edycji Raportu „Top Disruptors in Healthcare”. Project Manager Polskiej Federacji Szpitali oraz zespołu Młodych Menedżerów Medycyny. Asystentka Sędziego w Okręgowym Sądzie Lekarskim Wielkopolskiej Izby Lekarskiej. Współpracowała przy organizacji cyklu konferencji „RODO w zdrowiu” oraz konferencji “AI w zdrowiu”. Podczas letnich praktyk w Kancelarii DZP działała w zespole Life Sciences, pracującym nad Kodeksem Branżowym dla sektora ochrony zdrowia.

Adam Hołubek

Ekspert obszaru digital health. Pasjonat ciągłego odkrywania nowych technologii, które wnoszą wartość na ścieżce pacjenta i zwiększają jakość rozwiązań opieki zdrowotnej. Doświadczony w przygotowywaniu modeli komercyjnych dla nowych cyfrowych rozwiązań zdrowotnych.

 

 

Aleksandra M. Szczerbak

Uczennica International Baccalaureate w I SLO z Oddziałami Międzynarodowymi im. Jam Saheba Digvijay Sinhji w Warszawie (2019-2023).

Personal Project (“Artificial Intelligence in medicine”).

Koordynatorka wsparcia organizacyjnego przy II edycji Raportu „Top Disruptors in Healthcare”.