Studia podyplomowe dotyczące sztucznej inteligencji i innowacji w zdrowiu są uruchamiane w odpowiedzi na potrzeby rynku i zmiany społeczno-gospodarcze. W ostatnich latach obserwujemy dynamiczny rozwój technologii, takich jak sztuczna inteligencja, uczenie maszynowe, analiza danych i medycyna precyzyjna, ale także blockchain czy rozszerzona rzeczywistość. Te technologie mają potencjał zwiększenia wydajności sektora opieki zdrowotnej, poprzez poprawę skuteczności diagnostyki i terapii, doświadczeń pacjentów, efektywności zarządzania chorobami oraz zasobami systemu.
Obecny proces informatyzacji ochrony zdrowia generuje również ogromne ilości cyfrowych danych medycznych, takich jak wyniki badań, historie pacjentów, obrazy medyczne i informacje o genomie, które mogą być analizowane na rzecz wzrostu wartości zdrowotnej. Analiza tych danych przy użyciu tradycyjnych metod może być trudna i czasochłonna. Sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe mają potencjał w efektywnym przetwarzaniu i analizie tych danych.
Powyższe zjawiska zmuszają kadry sektora ochrony zdrowia oraz instytucji jego otoczenia biznesowego do rozwoju nowych kompetencji w zakresie zrozumienia i wykorzystania tych zaawansowanych technologii w praktyce medycznej oraz zarządczej. Odpowiedzią na te potrzeby są studia podyplomowe z zakresu sztucznej inteligencji i innowacji w zdrowiu.
Dla kogo?
Studia przeznaczone są przede wszystkim dla:
- Ekspertów ochrony zdrowia zainteresowanych rozwojem i wdrażaniem nowych technologii;
- Menedżerów operujących w sektorze ochrony zdrowia oraz dla lekarzy i innych profesjonalistów medycznych, prawników, ekonomistów, programistów zainteresowanych innowacjami w zdrowiu;
- Przedstawicieli administracji centralnej i samorządowej, która jest odpowiedzialna za finansowanie nowoczesnych technologii w branży medycznej oraz za kształtowanie otoczenia regulacyjnego w obszarze innowacji w zdrowiu.
Atuty:
- Pionierski program, uwzględniający zagadnienia z zakresu AI, cyfrowych innowacji, blockchain, AR/VR, przetwarzania danych medycznych, cyberbezpieczeństwa, przepisów IP, e-usług, wyrobów medycznych i wiele innych!
- Doświadczeni wykładowcy – praktycy z wieloletnim doświadczeniem.
- Networking – możliwość zbudowania relacja z liderami branży AI i innowacji medycznych.
- Inspiracja i megatrendy – przedstawione zostaną najnowsze osiągnięcia w ochronie zdrowia.
- Wysoka wartość na rynku pracy – absolwenci będą pożądanymi specjalistami w dziedzinie AI i innowacji w zdrowiu.