Konferencja MedStar Innovators zorganizowana w partnerstwie z Google for Startups już za nami. Spotkanie było okazją do poznania najnowszych trendów w opiece zdrowotnej czy wymienienia się doświadczeniami. Szczególną uwagę położono na sztuczną inteligencję, która już rewolucjonizuje opiekę medyczną. 

Prelegenci i prelegentki z różnych zakątków świata przedstawiali perspektywy rozwoju innowacji medycznych. Tematy związane ze sztuczną inteligencją i rynkiem startupów medycznych budziły ogromne zainteresowanie uczestników. Prelekcje wygłosili m.in.

  • Amit Thakker, prezes African Halthcare Federation,
  • Gurnak Singh Dosanjh, kierownik kliniczny rady ds. zintegrowanej opieki z NHS Leicester,
  • prof. Paolo Parini z Instytutu Karolinska w Szwecji,
  • pułkownik dr Xavier Alacoque z  Rządowego Centrum Dowodzenia i Kontroli Cyberbezpieczeństwa w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych Republiki Francuskiej, 
  • Yair Itzhar, dyrektor ds. relacji globalnych i partnerstw w Sheba Medical Center. 

Nie zabrakło także głosu startupów medycznych. Firmy, takie jak clare&me, Anya, StethoMe oraz Pharmarun przybliżyły uczestnikom i uczestniczkom perspektywy, które otwierają ostatnie zmiany technologiczne. Pokazały również jak istotna zmiana w opiece medycznej dzieje się na naszych oczach. 

– Wspólnie z ekspertami w branży i przedstawicielami startupów z całego świata, uczestnicy nie tylko zdobywali wiedzę, ale tworzyli przyszłość opieki zdrowotnej. To niezwykłe doświadczenie pokazało, że globalna perspektywa i współpraca są kluczowe dla osiągnięcia prawdziwej rewolucji w tej dziedzinie – wskazuje Karolina Kornowska, Project Manager wZdrowiu oraz Polskiej Federacji Szpitali. – Dyskusje panelowe na temat regulacji, wyzwań rynkowych oraz perspektyw rozwoju w różnych regionach świata przyniosły cenne spojrzenie na różnorodność i jednocześnie złożoność globalnego sektora medycznego.

Konferencja została zwieńczona podsumowaniem programu  Google for Startups Growth Academy: AI for Health. Ten trzymiesięczny cykl zapewnił startupom z branży opieki zdrowotnej i wellbeing niezbędne umiejętności potrzebne w rozwoju, wchodzeniu na nowe rynki oraz przybliżył uczestniczącym firmom narzędzia i produkty Google, które są pomocne w skalowaniu biznesu. Skupiony był na wykorzystywaniu sztucznej inteligencji w branży opieki zdrowotnej. W programie brały udział startupy z Europy, Bliskiego Wschodu i Azji. 

– Konferencja MedStar Innovators utwierdziła nas w przekonaniu o tym,  w jak ciekawym i przełomowym momencie się znajdujemy – stwierdziła Magdalena Przelaskowska, Senior Startup Partner Manager w Google for Startups. – Staje się dla nas jasnym, że przyszłość, również medycyny, będzie nierozerwalnie związana ze sztuczną inteligencją. Cieszymy się, że właśnie na tym wydarzeniu mogliśmy podsumować nasz program skierowany do startupów medycznych wykorzystujących AI. Stanowiło to doskonałe zwieńczenie naszych debat i prezentacji. 

Sukces wydarzenia zorganizowanego przez wZdrowiu w partnerstwie z Google for Startups potwierdza, że innowacje medyczne są kluczowym elementem przyszłości opieki zdrowotnej, a globalna perspektywa i współpraca międzysektorowa są niezbędne dla osiągnięcia prawdziwej rewolucji w tej dziedzinie.